Organizacja swojego miejsca pracy w pracy biurowej

Ocena
0.00

Zorganizowanie sobie przestrzeni do pracy odgrywa niezwykle istotną rolę. Bardzo ważne jest utrzymanie porządku na biurku, ale też w pomieszczeniu, w którym pracujemy. Kiedy jesteśmy otoczeni nieporządkiem lub zewsząd docierają do nas hałasy, z pewnością wydajność naszej pracy spadnie. Koncentracja i logiczne myślenie, to elementy niezmiernie istotne podczas wykonywania obowiązków. Trudno je osiągnąć, gdy warunki pracy nie wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Jak dobrze zaplanować  swoją pracę i miejsce, w którym ją wykonujemy, przeczytasz w artykule.

Pilnuj czystości na swoim biurku w miejscu swojej pracy

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Biurka nie sprząta się długo — Poznaj kilka ciekawych wskazówek

Istotną kwestią jest systematyczność i odpowiednio dobrane narzędzia, które to ułatwią. Przydatne z pewnością będą różne pojemniki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można zapisać istotne informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zagracona. Nie potrzebne jest piętnaście pojemniczków na przybory piśmiennicze, bo powstanie bałagan i chaos. Minimalizm jest świetnym wyjściem, ale oczywiście warto mieć w zasięgu wzroku przedmioty, które umilą Twój czas pracy. Może to być zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę  czy mały kwiatek. Z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Jak osiągnąć harmonie w miejscu pracy — Nie daj się rozpraszać

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej

No i mamy internet, jeden z najczęstszych przeszkadzaczy. Obecnie nie da się uniknąć pracy biurowej czy szkolnej bez korzystania z tego narzędzia, a trzeba się naprawdę pilnować, żeby korzystać z niego tylko na potrzeby wykonywanej pracy. Ogranicz do minimum zakres korzystania z internetu, szczególnie że wiele razy używa się go bezmyślnie. Niepotrzebnie wydłuża to naszą pracę, ale również wybija nas z jej rytmu. Jeżeli swoje biuro masz w domu, gdzie znajdują się inni domownicy, musicie ustalić kiedy nie można Ci przeszkadzać i zachowywać względną ciszę. Spokojne warunki pracy przekładają się na jej wyniki.

Kategoria: Praca
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
pawel1964
Paweł Kwiatkowski

Porządek na biurku pomaga w lepszej organizacji pełnieniu swoich obowiązków.

1 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak artykułów