Ucz się szybko i skutecznie do egzaminu na prawo jazdy!

Ocena
0.00

Spora część kursantów nie może zaliczyć egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Często przyczyną jest brak wiedzy pod względem nauki. Kursanci po prostu nie wiedzą, jak skutecznie uczyć się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Nikt ich tego nie uczy, a sami, pomimo wielkiego stresu, próbują uczyć się po swojemu. Zobacz w poniższym artykule najważniejsze odpowiedzi w kwestii skutecznej nauki!

Jak wygląda egzamin teoretyczny kategorii B?

Na rozwiązanie 32 pytań w zestawie masz 25 minut, gdzie 20 z nich to pytania podstawowe, a reszta to pytania z wiedzy specjalistycznej. Bądź uważny! Na każde pytanie możesz zaznaczyć jedynie jedną prawidłową odpowiedź, każdy filmik jest jednorazowy, nie możesz wracać do poprzednich pytań, a po skończonym czasie na pytanie jesteś natychmiast przekierowany do następnego. Za każdy brak odpowiedzi otrzymujesz 0 punktów, a pojedyncze pytania, zależnie od istotności dla bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą być warte 3, 2, lub 1 punkt. Aby zaliczyć, musisz uzyskać 68 punktów z 74. Jest to dość wysoka nota, jednakże osiągalna, bo gdyby nie to, nie mielibyśmy tylu świeżych kierowców na drogach. Oprócz tego wszelkie pytania są ogólnodostępne oraz dostaje się je od nauczycieli kursów na prawo jazdy.

Teoria teorią, a praktyka i odpowiedzialność są najważniejsze!

Na początku należałoby uświadomić sobie, że całość wiedzy, którą poznajemy na kursach, albo pozyskujemy przez czytanie podręczników przygotowujących, może być nam potrzebna w prawdziwym życiu. W końcu nauczenie się tego, jak się zachować na skrzyżowaniu, kto ma pierwszeństwo czy też co oznaczają określone znaki, jest niezbędne, żeby nie powodować zagrożenia na drodze. W związku z tym o wiele łatwiej będzie nam się uczyć poszczególnych działów, kiedy pojmiemy, że przez nasz brak umiejętności lub chwilowe zapomnienie któregoś aspektu, komuś może się ostatecznie stać krzywda.

Jak we właściwy sposób przygotować się na egzamin państwowy z prawa jazdy?

Przede wszystkim nie omijaj lekcji na kursach, przychodź na nie wyspany i nie planuj zabawy do rana przed konkretnym spotkaniem. Postaraj się zachować w pamięci wszystkie pytania z bazy. Zacznij się uczyć stosownie wcześnie, co najmniej 2 tygodnie przed egzaminem. Powinno to starczyć, żeby zdać, jeśli podejdziemy do tematu starannie i będziemy codziennie robić określoną cześć materiału.

Za każdym razem czytaj wyjaśnienia odpowiedzi! Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć złe odpowiedzi, a te poprawne mocniej utrwalą się w twojej pamięci. Przerabiaj materiał działami. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj sobie np. 100 stron książki prowadzącej dzień przed egzaminem. Mało osób posiada tak dobrą pamięć, aby zachować w pamięci połowę z tego w ciągu dwóch dni, a już na pewno nie taką ilość. Szczegółowo czytaj pytania oraz nie odpowiadaj na pamięć. Nadzwyczaj często do dwóch różnych pytań pojawia się ta sama animacja, czy też zdjęcie, a jedno słowo może zupełnie zmienić ich znaczenie.

Proste rady na dzień egzaminu z prawo jazdy!

W dniu egzaminu teoretycznego zjedz lekkie śniadanie. Przygotuj sobie dowód osobisty, abyś o nim nie zapomniał w pośpiechu, czy stresie. Idealnie, gdyby udało Ci się dotrzeć do Ośrodka Ruchu Drogowego przed czasem. Będziesz miał spokojną głowę. Kiedy będziesz już na sali, uważnie słuchaj zasad, które przekazuje egzaminator. Po tym będziesz mógł zadać własne pytania odnośnie do testu. Pamiętaj, ile pracy poświęciłeś i jak dobrze Ci szło w pytaniach kontrolnych! Powodzenia!

Kategoria: Edukacja i nauka
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii