Wybieramy tablet. Czym kierować się podczas zakupu tabletu?

Ocena
0.00

Rynek sprzętów elektronicznych to temat rzeka, innowacyjnych urządzeń przybywa z każdym rokiem. Od pewnego czasu w sklepach dostępne są tablety. Słyszał o nich zapewne już każdy. Tablet da się zakupić już nawet za 300-400 zł. Możemy także wydać kilka tysięcy zł. na najnowocześniejszy model. Co różni obie te półki cenowe? Przede wszystkim jakość wykonania oraz cała gama istotnych parametrów technicznych. Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Tablet — wyjaśniamy czym jest

Tablet jest wielozadaniowym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Najczęściej ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na wygodę jego używania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury i myszy.

Najważniejsze zalety tabletów to ich wielkość i waga. Nieduże wymiary pozwalają na wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to najczęściej od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, a na dodatek w wielu sytuacjach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz używać go jak smartfona.

W jakich sytuacjach sprawdza się tablet?

Okazję do korzystania z tabletu odnajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Ze względu na spory ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, lub robienia zakupów w sieci.

Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą odwiedzać portale społecznościowe, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy w wielu przypadkach korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wielozadaniowymi. Będąc ich właścicielami, być może sami wynajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Zakup tabletu — jakie są najważniejsze cechy oraz parametry?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Idź do sklepu, chwyć tablet do ręki oraz oceń, czy rozmiar, waga i jakość obrazu Ci się podobają. Skup się na jakości wykonania oraz zastosowanych materiałach. Odpowiednio wykonany sprzęt będzie zapewne służył dłużej.

Już przed zakupem zastanów się, do czego przeważnie będziesz używał swojego tabletu. Jeśli będzie to urządzenie jedynie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeżeli planujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi, bądź obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie właściwym wyborem.

Ustal jaka bateria zasila wybrany tablet. Każdy producent podaje pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości wypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania budżetowe pozwalają na stosowanie ich w czasie do około 4 godzin. Te kosztujące drożej dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Prócz baterii skup się również na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby przeciętnego zjadacza chleba.

Zdecydowana większość tabletów funkcjonuje na systemie Android, podobnie jak nasze smartfony. Firma Apple korzysta oczywiście ze swojego autorskiego iOS, jednak w przypadku tego sprzętu należy liczyć się z nieco większym wydatkiem. Rzadziej spotykanym systemem jest Windows. Będzie on jednak dobrym wyborem dla osób, które na tablecie chcą używać oprogramowania Office.

Kwestia ceny tabletu jest dość indywidualna. Najtańsze sprzęty można kupić już za kilkaset złotych, te droższe dochodzą nawet do kilku tysięcy. Istotne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, w jakim celu będzie używany tablet i znalezienie modelu, który spełnia te założenia. Lepiej zrezygnować z tabletu, który posiada całą masę funkcji, z których nie będziemy korzystać.

Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii