Istotne wskazówki, które pomogą Ci zbudować basen w ogrodzie!

Ocena
0.00

Czy basen w ogrodzie nie jest świetną rzeczą? Oczywiście, że tak! Wyobraź sobie, jak leżysz i się opalasz, sącząc zimny sok, a Twoje dzieci mają rewelacyjną zabawę i pełno radości. Nie musicie już chodzić na pływalnię, ponieważ chłodną wodę macie tuż obok swojego domu. Na rynku dostępne są tak rozmaite baseny, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzieci skorzystają z dmuchanego kąpieliska, a starsi z głębokiego na 1,5 metra basenu!

Jak odpowiednio przygotować grunt pod basen ogrodowy?

Jeżeli wytypowałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie leżą żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, powinno się nabyć stosowną matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość robaków, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć pokrywę, którą założysz, kiedy basen nie będzie używany. W sklepach dostępne są także specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się nagrzeje.

Model składany lub zabudowany w ziemię — który basen jest lepszy?

Jest to kłopot wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem sporego basenu do ogrodu. Te przenośne są o wiele tańsze, ponieważ ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co dodatkowo będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeżeli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie w większości przypadków wymagają pozwolenia na budowę, której cena waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie, jak również filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi modelami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Co wziąć pod uwagę, aby kąpiel w basenie była bezpieczna?

Przy kupnie basenu niewielkich rozmiarów nie ma większego problemu. Należy jedynie pamiętać o włączaniu filtra i wyłączaniu go, gdy zamierzamy się kąpać lub słyszymy w oddali burzę. Większe znaczenie dla bezpieczeństwa ma basen o sporych rozmiarach. Dziecko jest zbyt małe, żeby bez pomocy mogło z niego korzystać. I tu przychodzi z pomocą drabinka! Dzięki niej nasze dziecko odpocznie podczas pływania oraz przytrzyma się przy wchodzeniu do środka!

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak wybrać najlepszy dywan do domu?
Data dodania:
  • 0.00
  • 1