Pomocne akcesoria do doniczek na kwiaty

Ocena
0.00

Kwiaty stanowią najpiękniejszą, naturalną i kojącą ozdobę każdego pomieszczenia, w jakim się znajdą. Do ich uprawy niezbędne jest oczywiście wykorzystanie doniczek o odpowiednim rozmiarze, ale nie tylko. Warto zaopatrzyć się w dostępne w sklepach ogrodniczych akcesoria doniczkowe, które ułatwią hodowlę kwiatów doniczkowych i zapewnią im lepsze warunki do wzrostu. Oto niektóre z nich.

Podstawki do doniczek 

Podstawowe akcesorium do każdej doniczki to pasująca do niej podstawka. To tam gromadzi się nadmiar wody, która wypływa przez otwory umieszczone w dnie doniczki, stanowiąc swoisty rezerwuar dla roślin i zapobiegając gniciu korzeni w wyniku przelania. Podstawki zabezpieczają także podłoże, na jakim stoi doniczka do kwiatów, przed przemakaniem, co jest szczególnie istotne w przypadku parapetów czy półek wykonanych z delikatnych materiałów, np. drewna czy płyty meblowej. Zamiast podstawki można wykorzystać także osłonki – to rozwiązanie ma wielu zwolenników.

Nawadniacze dla roślin doniczkowych 

Co zrobić w sytuacji, gdy wyjeżdżamy z domu na dłużej, pozostawiając kwiaty doniczkowe samym sobie? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju nawadniacze, które uratują nasze rośliny przed uschnięciem, gdy nie możemy ich przez dłuższy czas podlewać. W najprostszej formie nawadniacze przyjmują kształt kuli umieszczonej na długiej rurce, którą wtyka się w ziemię. Mogą również stanowić dekorację – przykładem są szklane nawilżacze glebowe w różnych kolorach czy kształtach.

Bardziej zaawansowane nawadniacze to systemy samonawadniające, w które można wyposażyć nowoczesne doniczki. System taki pozwala kontrolować poziom nawodnienia i znacznie ograniczyć częstotliwość podlewania. Roślina sama pobiera tyle wody z dna przez specjalne otwory, ile potrzebuje, co zapewnia jej optymalne warunki – tłumaczy pracownik sklepu internetowego z doniczkami Sklep Kwiecisty.

Podpory do kwiatów 

Kolejne ważne akcesorium, niezastąpione w przypadku roślin doniczkowych o długich pędach i łodygach, stanowi podpórka. W sprzedaży dostępnych jest wiele podpórek o różnych rozmiarach i kształtach, które pozwalają roślinom piąć się w górę i skutecznie chronią delikatne pędy przed złamaniem. Przy okazji sprawiają, że kwiat prezentuje się jeszcze lepiej i same w sobie mogą być dodatkową ozdobą.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
0

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Deska do krojenia - plastikowa czy drewniana?
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Czy warto postawić saunę w ogrodzie? Doradzamy
Data dodania:
  • 0.00
  • 0