Sprawdzone sposoby na wybór lustra łazienkowego

Ocena
0.00

Od przedmiotu, jakim jest lustro, zależy bardzo wiele. Szczególnie jeżeli mówimy o lustrze w łazience, gdzie spędzamy najbardziej intymne momenty dnia i gdzie dbamy o higienę i swój wygląd. Żeby dobrze się w niej czuć, musi ona spełniać nasze oczekiwania. Wybór lustra może wydawać się prosty i szybki, ale warto się dobrze zastanowić przed zakupem, gdyż odpowiednio dobrane lustro ma ogromne znaczenie.

Jak zmieniają się kształty i rozmiary luster na przestrzeni lat? 

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyła opinia, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Dzisiaj ta zasada jest bardzo elastyczna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela oraz stylu, w którym zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z punktu widzenia praktyczności, przeważnie wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza oraz osobistych preferencji.

Czy do łazienki nadal sprawdzą się okrągłe i prostokątne lustra?

Okrągłe lustra w łazience były czymś powszednim. Obecnie tendencja ta ulega zmianie, jednak nadal owalny kształt ma swoich sympatyków. Przede wszystkim, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt łazienki charakteryzuje się bardziej prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Jak wybrać lustro do łazienki z oświetleniem? 

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia lustra. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, niż tylko gadżet. Naturalnie dodatkowe oświetlenie pomaga stworzyć odpowiedni nastrój wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie codziennego makijażu oraz golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Lustro do łazienki bezramowe czy tradycyjne?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest dość powszechny. Szczególnie dekoracyjne wersje zyskują ogromną popularność, koniec końców z całą pewnością dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka posiada klasyczny wystrój, rama jest ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Spójność stylistyczna wnętrza łazienki

Funkcjonalność łazienki z pewnością jest na pierwszym miejscu, ale warto również zwrócić uwagę na jej stylistyczną zgodność poszczególnych elementów wystroju tego pomieszczenia. Dobrze jest kiedy wszystkie elementy wystroju pasują do siebie i tworzą jedną całość. W aranżacji wnętrza istotna jest konsekwencja. Mieszanina wielu stylów czy przesadna ekstrawagancja może zaburzyć estetykę łazienki i spowodować, że nie będziemy się w niej czuć komfortowo, a tego powinniśmy uniknąć.

Kategoria: Dom i ogród
Data dodania:
Oceń Artykuł
Tagi
Komentarze
1
tatiana1964
Tatiana Borkowska

Jako kobieta nie wyobrażam sobie nie posiadać lustra!

0 0
Dodaj Komentarz
Artykuły z tej kategorii
Pomocne akcesoria do doniczek na kwiaty
Data dodania:
  • 0.00
  • 0
Czy warto postawić saunę w ogrodzie? Doradzamy
Data dodania:
  • 0.00
  • 0